KOKOKO!

9 juni 2022
Skeppet

VÍCTOR HERRERO

28 oktober 2022 kl 18
Göteborgs Stadsbibliotek (Hörsalen) Fritt inträde

Naoko Sakata

11 juni 2022
Skeppet

Dj Idealist

16 april 2022
Skeppet

Alai K + release Clandestino 20 år

9 april 2022
Oceanen

DJ VV

10 juni 2022
Nefertiti

Etuk Ubong & The Etuk Philosophy

30 juli 2022
Botnik Studios

Etran de l’Aïr

29 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Maya Dunietz

12 juni 2022
Skeppet

Lorena Alvarez & Sus Rondadores

31 juli 2022
EVJA FOLKETS HUS

Ayom

29 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Agustín Fernández Mallo i samtal med Lina Wolff – Physics and Writing 

6 maj 2022
Humanisten, Trappscenen

Nadah El Shazly

7 juli 2022
oceanen

Dina ögon

10 juni 2022
Göteborgs Stadsteater

Oumou Sangaré

11 juni 2022
PUSTERVIK

Tarta Relena

12 juni 2022
Skeppet

BCUC

30 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Yama Warashi

9 juni 2022
Skeppet

Hassan Wargui

10 juni 2022
Stadsteatern

Arrington de Dionyso (SOLD OUT)

2 maj 2022
Skogen

Chúpame El Dedo

10 juni 2022
Nefertiti

Guedra Guedra

10 juni 2022
Nefertiti

DJ Marcelle [cancelled]

7 juli 2022
OCEANEN

Los Pirañas 

10 juni 2022
Stadsteatern

LORENA ALVAREZ & SUS RONDADORES

28 oktober 2022 kl 20.15
Göteborgs Stadsbibliotek (Hörsalen) Fritt inträde

Selda Bağcan

29 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Mabe Fratti

16 april 2022 kl 19–01
Skeppet GBG

Gyedu-Blay Ambolley

14 oktober 2022 kl 20–23
Inkonst

Hailu Mergia

9 juni 2022
Skeppet

⻝品まつり a.k.a Foodman

16 april 2022
Skeppet

AySay

14 maj 2022 kl 19
Oceanen

Jaakko Laitinen & Väärä Raha

10 november 2022
Folkteatern

Park Jiha (SOLD OUT)

3 maj 2022 kl 17–20
Gothenburg Film Studios

Marina Herlop

12 juni 2022
Skeppet GBG

Alabaster DePlume

11 juni 2022
Pustervik

Coco EM

9 juni 2022
SKEPPET GBG

CLANDESTINO TALKS  2022


Göteborgs Stadsbibliotek, Trappscenen

Guidad visning av Udden skulptur 2022 

30 juli 2022
Norra Kajen, Hunnebostrand

ALLT DU BEHÖVER VETA I BOTTNAFJORDEN


clandestino x bottnafjorden 29–31 juli

Fendika

11 juni 2022
Pustervik

Rizan Said

29 juli 2022
Botnik Studios

Guedra Guedra

29 juli 2022
Botnik studios

Wau Wau Collectif

8 november 2022
OCEANEN

Linnea Talp

16 april 2022
Skeppet

Gordan

11 juni 2022
Pustervik

Haepaary

30 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

D. WattsRiot

11 juni 2022
Pustervik

Lova Lova

11 juni 2022
Pustervik

Gyedu-Blay Ambolley

15 oktober 2022 kl 19–01
Oceanen

Víctor Herrero

30 juli 2022
Svenneby Gamla Kyrka

Ecko Bazz & Chrisman

11 juni 2022
Pustervik

Gordan

22 april 2022 kl 19.30
Inkonst

Phelimuncasi

30 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Aunty Rayzor

11 juni 2022
Pustervik

Sutari

31 juli 2022
Botnik Studios

Y-OTIS

26 februari 2022 kl 20
Oceanen

Spelschema Clandestino X Bottnafjorden 29–31 juli


Bottnafjorden

Coco Maria

29 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Groupe RTD [Cancelled]

29 juli 2022
BOTNIK STUDIOS

Moor mother (SOLD OUT)

2 maj 2022
Skogen

Senyawa (SOLD OUT)

2 maj 2022
Skogen